Masz pytania? Zadzwoń! 693-913-347

Baretka - Honoris Gratia

  • Baretka - Honoris Gratia
Cena:
24,99 PLN / szt
Wysyłka:

Niedostępny

  Przesyłka kurierska:
  • Przedpłata na konto: 18,99 zł
    Zamówienie o wartości powyżej 399,99 zł - GRATIS!
  • Pobranie (płatność przy odbiorze): 21,99 zł
  Paczkomat InPost:
  • Przedpłata na konto: 14,99 zł
    Zamówienie o wartości powyżej 399,00 zł - GRATIS!
   Odbiór osobisty
  • Przedpłata na konto: 0,00 zł
  • Płatność przy odbiorze: 0,00 zł


*Mała sugestia: w większych miastach przesyłki kurierskie dostarczane są w pierwszej kolejności do firm i urzędów (zazwyczaj do godziny 15:00). Jeśli jesteś w tym czasie w pracy polecamy podanie adresu miejsca pracy jako adresu dostawy.
**Istnieje również możliwość odbioru zamówienia w sklepie stacjonarnym w Krakowie na ul. Karmelickiej 31, od poniedziałku do piątku w godz. 11:00 - 18:00

 

Powiadom mnie o dostępności

Baretki odznaczeń – to wąskie paski wstążki, barwy przewidzianej dla danego orderu  lub  odznaczenia, noszone namundurze  zamiast pełnej odznaki.

 

Układ barw na baretce jest zwykle identyczny z układem barw wstążki przewidzianej dla danego odznaczenia. Szerokość baretki równa jest zazwyczaj szerokości wstążki stosowanej w najniższej klasie danego orderu lub odznaczenia. Według polskich przepisów, wysokość baretki wynosi 8 mm, a baretkę nakłada się na podkładkę sukienną koloru czarnego, która powinna być o 2 mm dłuższa i szersza od samej baretki.

 

Baretki nosi się nad lewą kieszenią munduru w kolejności określonej przez starszeństwo odznaczeń, np. jeśli aktoś posiada medal złoty, srebrny i brązowy - nosi baretkę tylko medalu złotego.

Zasady te reguluje „Rozporządzenie Prezydenta RP z dnia 10 listopada 1992 r. w sprawie opisu, materiału, wymiarów, wzorówrysunkowych, oraz sposobu i okoliczności noszenia odznak orderów i odznaczeń. (Dz.U.  Nr  90,  poz.  452 z późniejszymi zmianami)

Zgodnie z tym rozporządzeniem w jednym poziomym rzędzie umieszcza się nie więcej niż cztery baretki.

 

 

Cechy towaru:
Symbol
Kod EAN
Koszt gospodarowania odpadami (w cenie)

* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe