Masz pytania? Zadzwoń! 693-913-347

Sprawność harcerska Bi-Pi / Lilia i koniczyna / Znawca skautingu

  • Sprawność harcerska Bi-Pi / Lilia i koniczyna / Znawca skautingu
Promocja Wyprzedaż
Cena:
1,39 PLN / szt 1,89 PLN / szt 1,39 PLN
Wysyłka:

Niedostępny

  Przesyłka kurierska:
  • Przedpłata na konto: 18,99 zł
    Zamówienie o wartości powyżej 399,99 zł - GRATIS!
  • Pobranie (płatność przy odbiorze): 21,99 zł
  Paczkomat InPost:
  • Przedpłata na konto: 14,99 zł
    Zamówienie o wartości powyżej 399,00 zł - GRATIS!
   Odbiór osobisty
  • Przedpłata na konto: 0,00 zł
  • Płatność przy odbiorze: 0,00 zł


*Mała sugestia: w większych miastach przesyłki kurierskie dostarczane są w pierwszej kolejności do firm i urzędów (zazwyczaj do godziny 15:00). Jeśli jesteś w tym czasie w pracy polecamy podanie adresu miejsca pracy jako adresu dostawy.
**Istnieje również możliwość odbioru zamówienia w sklepie stacjonarnym w Krakowie na ul. Karmelickiej 31, od poniedziałku do piątku w godz. 11:00 - 18:00

 

Kolor obwódki (poziom trudności)::
Powiadom mnie o dostępności

Sprawność harcerska: Bi-Pi / Lilia i koniczyna / Znawca skautingu

 

Sprawność to zdobyta i udowodniona działaniem umiejętność, którą harcerka lub harcerz potrafi posłużyć się w razie potrzeby. Zdobywanie sprawności jest formą samokształcenia. Służy budzeniu, rozwijaniu i pogłębianiu zainteresowań, umożliwia przyswojenie przydatnych w życiu umiejętności i ćwiczenie zaradności oraz uczy rzetelności w działaniu.

 

Zdobyte sprawności wskazują, że harcerka lub harcerz wykonali określone zadania, zdobyli niezbędne umiejętności z pewnej dziedziny i potrafią z nich korzystać.

Sprawności podzielone są na 4 poziomy trudności:

 

Sprawności oznaczone jedną gwiazdką - dla początkujących w danej dziedzinie. Pozwalają zdobyć podstawowe harcerskie umiejętności lub na poziomie elementarnym poznać jakąś inną dziedzinę. Ich zdobywanie nie wymaga szczególnych predyspozycji i warunków ani długiego czasu próby. Sprawności te najbardziej odpowiednie są dla harcerek i harcerzy (10-13 lat).

 

Sprawności oznaczone dwiema gwiazdkami - dla pogłębiających wiedzę
i doskonalących umiejętności, rozwijających swoje zainteresowania. Motywują do zdobywania podstawowej wiedzy z wybranej dziedziny poza programem pracy drużyny lub zastępu i do samodzielnego poszukiwania możliwości ich praktycznego wykorzystania. Mogą je zdobywać harcerki i harcerze (10-13 lat) oraz harcerki i harcerze starsi (13-16 lat).

 

Sprawności oznaczone trzema gwiazdkami – zakładają zdobycie ponadprzeciętnej, rozległej wiedzy i umiejętności z wybranej dziedziny, wymagają umiejętności samodzielnego, konsekwentnego doskonalenia się w tej dziedzinie, a także zorganizowania do działania innych (np. zastępu, drużyny, klasy). Najbardziej odpowiednie są dla harcerek i harcerzy starszych (13-16 lat).

 

Sprawności mistrzowskie – wymagają umiejętności na poziomie niemal profesjonalnym (w przypadku dziedzin związanych z aktywnością zawodową), liczącym się w dorosłym życiu. Mogą stanowić istotny atut przy podejmowaniu pracy zawodowej. Sprawności mistrzowskie stanowią świadectwo zaawansowanych zainteresowań i dużej aktywności społecznej w wybranej dziedzinie. Przeznaczone są dla wędrowniczek i wędrowników. Osoby, które zdobyły sprawności mistrzowskie, to potencjalni eksperci (w drużynie, w szczepie, w hufcu), służący pomocą zdobywającym sprawności niższego stopnia. W niektórych dziedzinach odpowiednikiem sprawności mistrzowskich są uprawnienia związkowe (np. odznaka „ratownika medycznego ZHP”), państwowe, specjalistyczne, potwierdzenia umiejętności wydawane przez odpowiednie instytucje (np. prawo jazdy, certyfikaty językowe, odznaki turystyki kwalifikowanej PTTK, uprawnienia żeglarskie).

 

Wymagania na poszczególne sprawności możesz znaleźć w książce Stopnie i sprawności harcerskie.

 

* Jeśli nie znalazłeś na naszej stronie interesującej Cię sprawności lub chcesz wykonać sprawność wg własnego pomysłu, napisz do nas. Wyhaftujemy ją dla Ciebie!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Cechy towaru:
Symbol
Kod EAN
Koszt gospodarowania odpadami (w cenie)
Informacja
Cena promocyjna dotyczy emblematów sprawności, które nam pozostały. Po otrzymaniu zamówienia,
Informacja
Cena promocyjna dotyczy sprawności, które nam pozostały. Po otrzymaniu zamówienia, poinformujemy Cię
Informacja
poinformujemy Cię mailowo czy mamy daną plakietkę na stanie.

* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

* Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe